مزایا، هزینه و دلایل ارتودنسی در بزرگسالان

orthodontic

امروزه بسیار از بزرگسالان را می‌بینیم که دندان‌های خود را ارتودنسی کرده‌اند و علت آن هم مشخص است. وسایلی که کمتر جلب توجه می‌کند برای بزرگسالان ساخته شده تا بتوانند دندان‌های خود را با روش‌های نامرئی‌تر تحت درمان ارتودنسی قرار دهند. بسیاری از بزرگسالان دریافته‌اند که سرمایه‌گذاری برای اصلاح لبخند از نظر حرفه‌ای و اجتماعی برای آنها مزیت محسوب می‌شود. دندان‌های صاف می‌توانند اعتماد به نفس فرد را به میزان زیادی افزایش دهند. دندان‌های سالم را در تمام سنین می‌توان جابجا کرد بنابراین هیچ سنی برای اصلاح دندان‌ها و قرار دادن بریس، پیر محسوب نمی‌شود. به هر حال، ارتودنسی بزرگسالان از دو جنبه اهمیت دارد: اول این که رشد فک در بزرگسالی کامل شده است بنابراین تغییرات ساختاری فک بر ارتودنسی در سنین بالا تأثیر نمی‌گذارد در حالی که این مسئله در ارتودنسی کودکان دیده می‌شود.

 اگر شما بزرگسالی هستید که فکر می‌کنید که برای انجام اقدامات ارتودنسی پیر شده‌اید، ما یک خبر خوب برای شما داریم! تا زمانی که دندان‌ها و لثه شما سالم است، شما هرگز برای انجام اقدامات ارتودنسی پیر نیستید و می‌توانید دندان‌های خود را در هر سنی اصلاح کنید! متخصصین ارتودنسی کلینیک دکتر قریشی اقدامات جامع ارتودنسی را برای بیماران در سنین مختلف ارائه می‌دهند. درواقع، بسیاری از بیماران بزرگسال که دندان‌های خود را ارتودنسی می‌کنند تصمیم گرفته‌اند از مزایایی که لبخند سالم و زیبا برای آنها ایجاد می‌کند لذت ببرند. متخصص ارتودنسی دندان‌های شما را به طور کامل معاینه کرده و در مورد بهترین و مناسب‌ترین گزینه درمانی با شما صحبت می‌کند. وی در همکاری نزدیک با شما مشخص می‌کند که کدام گزینه درمانی برای شرایط شما مناسب بوده و می‌تواند کلیه نیازهای ارتودنسی شما را متناسب با سبک زندگی‌تان تأمین می‌کند. ما می‌خواهیم شما در طول درمان لحظات خوشایند و حتی هیجان‌انگیزی داشته باشید.

برای آشنایی بیشتر با روش‌ها و مراقبت‌های ارتودنسی بزرگسالان و رزرو نوبت می‌توانید با شماره ۲۲۰۷۳۷۸۵ –  ۲۲۰۶۸۶۴۶ تماس حاصل فرمایید.

دلایل ارتودنسی در بزرگسالان


 • داشتن بایت نامناسب و بی‌نظم بودن دندان‌ها که باعث شده دندان‌ها به طور نامناسبی در کنار هم قرار گیرند
 • دندان‌ها روی هم قرار گرفته یا از هم فاصله دارند که باعث پوسیدگی دندان با ابتلا به بیماری‌های لثه می‌شود
 • درد یا فشار غیرعادی در فک که به دلیل ترک‌خوردگی دندان‌ها ایجاد می‌شود.
 • تمایل به داشتن دهانی سالم‌تر و لبخندی مطمئن‌تر

 مزایا


ارتودنسی علاوه بر این که لبخند شما را جذاب‌تر می‌کند بلکه به بهبود کلی سلامت دندان‌ها و لثه شما نیز کمک می‌کند. برخی از مزیت‌های ارتودنسی در سنین بالا عبارتند از:

 • دست‌یابی به لبخندی زیبا و رؤیایی و افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس
 • مسواک کردن و کشیدن نخ دندان راحت‌تر و در نتیجه بهبود سلامت دهان و دندان
 • راحت‌تر شدن بایت و بهبودی توانایی جویدن درست غذاها
 • کاهش پوسیدگی و فرسایش دندان به دلیل بایت نامناسب یا دندان قروچه

 روش‌های ارتودنسی بزرگسالان


 

shafaf

متخصصین ما چندین نوع از ابزارهای ارتودنسی در سنین بالا استفاده می‌کنند. یکی از این ابزارهای ارتودنسی، بریس‌های شفاف است که همرنگ دندان بوده و در دهان قابل تشخیص نیستند و یکی دیگر از گزینه‌ها هم اینویزیلاین ها هستند که مانند بریس بوده با این تفاوت که سیم یا براکت فلزی ندارند. حتی بریس‌های استیل مرسوم که ما استفاده می‌کنیم در بین بزرگسالان محبوب هستند زیرا این بریس‌های فلزی مدرن کوچک‌تر و جذاب‌تر از بریس‌های فلزی هستند که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند. متخصص ارتودنسی چند نوع بریس را پیشنهاد می‌دهد زیرا وی می‌داند که هر بیماری نیازها و ترجیحات مربوط به خود را دارد. برخی از ابزارهای که برای ارتودنسی بزرگسالان مناسب است و می‌توانند با استفاده از آنها لذت ببرند عبارتند از:

 بعد از ارتودنسی چه حسی دارید؟


fasele

زمانی که متخصص ارتودنسی بریس ها را در دهان قرار می‌دهد تا یک هفته حساس است اما این حساسیت از بین می‌رود و شما به سختی متوجه وجود بریس‌ها در دهان خود می‌شوید مگر زمان‌هایی که آنها را سفت می‌کنید. بیشتر بزرگسالان اظهار داشته‌اند که پس از شروع ارتودنسی، احساس می‌کرده‌اند که دندان‌هایشان لق شده است. دندان‌های شما با نوارهایی به فک وصل می‌شود. متخصص ارتودنسی باید این نوارها را قبل از حرکت کردن دندان‌ها شل کند. در نتیجه، شما فکر می‌کنید که دندان‌هایتان لق شده است. این احساس لق‌شدگی دندان‌ها نگران‌کننده نیست. نوارها پس از تکمیل دوره درمان ارتودنسی دوباره سفت می‌شوند.

  مراقبت از بریس ها


طرز مراقبت از بریس ها در هنگامی تقبل   هزینه های ارتودنسی و زمانیکه آنها را در دهان خود قرار می‌دهید برای شما به طور کامل توضیح داده می‌شود. به شما نحوه تمیز کردن دندان‌ها، مواردی که باید در هنگام خوردن از آنها پرهیز کنید (برای پیشگیری از آسیب‌دیدگی دندان‌ها و بریس ها) و چگونگی مراقبت و حفظ خود در برابر حوادث آموزش داده می‌شود.

تفاوت بین ارتودنسی بزرگسالان و ارتودنسی کودکان


استخوان فک بزرگسالان رشد نمی‌کند در حالی که استخوان فک کودکان و نوجوانان در حال رشد است. از آنجا که استخوان فک بزرگسالان تنظیم شده و جا افتاده است، ممکن است لازم باشد که قبل از ارتودنسی برای تنظیم استخوان فک، عمل جراحی انجام دهند. برخی از تفاوت‌های دیگر بین ارتودنسی کودکان و ارتودنسی بزرگسالان عبارتند از:

 • تحلیل استخوان یا لثه (بیماری‌های لثه یا پریودنتال): بزرگسالان به دلیل ابتلا به بیماری‌ها و ورم لثه بیشتر در معرض تحلیل استخوان یا تحلیل لثه قرار دارند.
 • افتادن یا پوسیدن دندان‌ها: با افزایش سن، دندان‌ها فرسوده شده و ممکن است جابجا شوند که می‌تواند به وسیله ارتودنسی بزرگسالان اصلاح شود. افتادن دندان‌ها در بزرگسالان بیشتر محتمل است و می‌تواند باعث ایجاد تغییر در اطراف فضای دندان افتاده شده و در نتیجه باعث نامناسب شدن بایت و ابتلا به بیماری‌های لثه شود.
 • ارتودنسی ناقص در گذشته: برخی از بزرگسالان زمانی که نوجوان بوده‌اند از بریس استفاده کرده‌اند ولی درمان را نیمه‌کاره رها کرده‌اند و اکنون می‌خواهند آن درمان را تکمیل کرده و از داشتن یک لبخند سالم لذت ببرند.

متخصص ارتودنسی می‌داند که نیازهای بزرگسالان در ارتودنسی با کودکان فرق می‌کند و این شانس را پیدا کرده تا دندان‌های شما را اصلاح کرده و درمان شما را تکمیل نماید.

هزینه


هیچ دو مشکل ارتودنتیکی شبیه به هم نیستند. قیمت ارتودنسی بزرگسالان متفاوت بوده و به شدت مشکل و درمان مورد نیاز آن بستگی دارد. بسیاری از مشکلات ارتودنتیک با یک درمان ساده حل شده و شما باید هزینه‌ای کمتر از آن چیزی که فکر می‌کردید برای آن بپردازید.عوامل مهمی که بر هزینه ی ارتودنسی دندان ها تاثیر می‌گذارند، می‌توانند شامل نوع سیم کشی، سن شروع درمان، طول مدت درمان باشند. هزینه ارتودنسی بزرگسالان در جلسه مشاوره اولیه مورد بحث قرار می‌گیرند.