مزیت استفاده از این پلاک ها در مقایسه با ارتودنسی با براکت روی دندان ها چه می باشد؟

مزیت عمده آنها این است که شفاف بوده و در دید نیستند و در مواقع ضروری می توان آنها را از دهان خارج نمود و لذا بیمار می تواند در مواقع حساس آن ها را از دهان خود خارج نماید.
روزی ۲ تا ۳ ساعت خارج کردن این پلاک ها مشکلی در درمان ارتودنسی ایجاد نمی کند.
مزیت دیگر این پلاک ها راحتی در مسواک زدن و نخ کشیدن است با استفاده از این پلاک ها بیماران می توانند با مسواک و نخ دندان معمولی دندان های خود را تمیز کنند و نخ دندان نیز به راحتی قابل استفاده است .

ارتودنسی

نمونه یک ارتودنسی شفاف

می دانیم که در بیمارانی که براکت های ارتودنسی دارند امکان مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به مراتب مشکل تر است و همین امر در افرادی که کم مسواک می زنند می توانند باعث بروز پوسیدگی شود و براکت ها خود باعث افزایش گر غذایی می شوند و در بیمار با بهداشت دهانی ضعیف همین امر می تواند منجر به پوسیدگی دندان ها شود.
از مزایای دیگر این پلاک ها آن است که لازم نیست بیمار هر ۳ تا ۴ هفته یک بار به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کند و در صورتی که همکاری مناسب را داشته باشد مدت زمان ویزیت ها می تواند طولانی تر مثلاً در دوره های ۶ تا ۸ هفته یا طولانی تر باشد. البته همانطور که ذکر شد این امر را در بیمارانی می توان انجام داد که همکاری مناسبی در درمان دارند.