فواید استفاده از ارتودنسی نامرئی

فواید استفاده از ارتودنسی شفاف ، بطور خلاصه در ۹ گروه تقسیم بندی می شود

 • ۱- نامرئی بودن- اینویزالاین شفاف و بی رنگ است، بنابراین برای نوجوانان و بزرگسالانی که نمیخواهند براکت ارتودنسی در دهانشان دیده شود گزینه ای عالی به شمار می آید. اینویزالاین به سختی در دهان دیده میشود و هنگامی که صحبت میکنید یا میخندید، معمولا کسی متوجه آن نمیشود.
 • ۲- ثابت نبودن- این الاینر را خود فرد هنگام صرف غذا میتواند از دهان خارج کند. بنابراین هنگامی که اینویزالاین استفاده میکنید، تقریبا هر چیزی که بخواهید میتوانید بخورید. در حالی که هنگامی که براکت های مرسوم در دندانها کار گذاشته میشوند، محدودیتهای غذایی زیادی برای بیمار ایجاد میشود و تنها خود ارتودنتیست میتواند آنها را از سطح دندانها جدا کند بنابراین تنها زمانی از دهان خارج میشود که مشکل خاصی پیش آمده باشد. هنگامی که از اینویزالاین استفاده میکنید میتوانید هنگام فعالیتهای ورزشی یا موقعیتهایی که میخواهید راحت باشید، آن را از دهان خارج کنید. همچنین به راحتی میتوانید آن را تمیز کنید.
 • ۳- بهداشت دهان – مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در درمان با اینویزالاین محدود و دشوار نمیشود. در نتیجه دندانها را به راحتی مثل همیشه میتوانید تمیز کنید و از سلامت دندانها و لثه مطمئن شوید. در نتیجه دیگر به واسطه کاهش تحلیل بافت، بیماری لثه و معدنی زدایی دندانها بافتهای پشتیبان دندان از بین نمیروند.
 • ۴- سریعتر بودن- طول درمان اینویزالاین برای دستیابی به نتایج مطلوب حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه است. مراجعه به دندانپزشک ارتودنسی به دفعات کمتری لازم است و در صورت بروز مشکل هیچ نیاز فوری به مراجعه به متخصص ارتودنسی ندارید. در پایان درمان یک نگهدارنده (ریتینر) به شما داده میشود تا برای حفظ نتایج درمان و جلوگیری از بازگشت دندانها به موقعیت پیشین، از آن استفاده کنید.
 • ارتودنسی

  ارتودنسی شفاف

 • ۵- فشار و درد کمتر- اینویزالاین نیروی کمتری در هفته اعمال میکند و بنابراین درد کمتری نسبت به براکتهای ثابت ایجاد میکند. یک ست جدید الاینر هر دو هفته جایگزین قبلی میشود. فشار به این خاطر ایجاد میشود که استخوان فک در مقابل نیروی وارد شده از یک سمت دندان حل میشود و در سمت دیگر تولید میشود و به این صورت دندان میتواند حرکت کند. براکت فلزی هر دو ماه یک بار باید دوباره تنظیم شود و گاهی از الاستیک نیز برای نیروی بیشتر استفاده میشود که درد زیادی ایجاد میکند.
 • ۶- شبیه سازی کامپیوتری نتیجه درمان – تصویر سه بعدی از شروع تا پایان درمان ساخته میشود تا بیمار با مشاهده نتیجه درمان انگیزه پیدا کند. بیمار درک بهتری از هدف درمان پیدا میکند و میتواند انواع مختلف برنامه های درمانی را مقایسه کند.
 • ۷- حرکت از عقب به جلو- گفته میشود اینویزالاین ابتدا دندانهای عقبی را حرکت میدهد تا فضا ایجاد شده و سپس دندانهای جلویی حرکت میکنند تا فرایند حرکت دندانها برای بیمار راحت تر باشد.
 • ]

 • ۸- نرم و راحت – اینویزالاین لبه های نرمی دارد که بافتهای دهان را تحریک نمیکند. براکتهای فلزی بافتهای گونه و لثه را تحریک کرده و گاهی زخم میکنند. اینویزالاین سیم و براکت فلزی ندارد بنابراین موجب التهاب لثه و بافتهای نرم دیگر نمیشود.
 • ۹- جلوگیری از پوسیدگی دندان – اینویزالاین را ۲۱ تا ۲۲ ساعت در روز باید بگذارید. بنابراین زمان کمتری برای مصرف میان وعده و خوراکیهای بی ارزش دارید و مصرف کالری تان کاهش می یابد. توصیه میشود نوشیدنیها و غذاهای شیرین و گازدار مصرف نکنید. پیش از گذاشتن الاینر دهان خود را با آب شستشو دهید.