متخصص ارتودنسی

ارتودنسی به تصحیح و درمان ناهنجاری های دندانی فکی کمک می کند. متخصص ارتودنسی با تشخیص صحیح و انتخاب دقیق روش ارتودنسی، باعث پیشگیری و درمان ناهنجاری های دندانی فکی می شود.

برای تشخیص صحیح و انتخاب بهترین نوع درمان، متخصص ارتودنسی باید دانش کافی و توانایی علمی لازم را داشته باشد که این کاملا وابسته به میزان تحصیلات او دارد.

پس زمانی که به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی هستید در نظر داشته باشید که توانایی دندانپزشک عمومی در درمان ارتودنسی با ارتودنتیست یا همان متخصص ارتودنسی یکسان نیست.

 

متخصص ارتودنسی

 

متخصص ارتودنسی چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

افراد بسیاری از اصطلاح دندانپزشک و ارتودنتیست به طور متناوب استفاده می کنند. اما این درست نیست، مطمئناً این دو حرفه شباهت هایی دارند، شباهت اصلی بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی این است که هردو روی مراقبت از دهان و دندان تمرکز دارند اما با روش ها و متدهای متفاوت.

اما تفاوت آنها در یک عبارت ساده این است که تمام ارتودنتیست‌ها، دندانپزشکان هستند اما تعداد کمی از دندانپزشکان ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی هستند.

دندانپزشک عمومی پس از پذیرفته شدن در آزمونی سخت که میان تعداد زیادی دندانپزشک برگزار می گردد، وارد دوره تخصصی ارتودنسی می شود. در این دوره به فراگیری دانش و مهارت های لازم برای تشخیص ها و درمان های تخصصی ارتودنسی می پردازد و انواع مهارت های ارتودنسی، در گروه درمان های ثابت و متحرک را به صورت تخصصی کار می کند.

پس از گذراندن یک دوره 3 الی 4 ساله، دانشنامه تخصصی ارتودنسی را دریافت می کند. بنابراین درمان های تخصصی ارتودنسی که بیشتر آنها در بخش درمان‌های ثابت است را باید دکتر ارتودنسی انجام دهد و دندانپزشک عمومی توانایی و صلاحیت لازم را ندارد.

اما درمان‌های ساده ارتودنسی و درمان با پلاک های متحرک را می توانید به دندانپزشک عمومی بسپارید.

 

چرا باید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی باشیم؟

بهبود زیبایی صورت و لبخند زیبا، سبب ایجاد حس خوب و افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. رضایت مشتری از نتیجه نهایی درمان، وابسته به نحوه کار متخصص ارتودنسی است. علاوه برآن درمان ارتودنسی حدود یک و نیم تا 2 سال زمانبر است و در این مدت سیم های ارتودنسی در دهان بیمار است.

در صورت درست اجرا نشدن، امکان پارگی سیم ها و آسیب زدن به بافت دهان یا پارگی لثه است. با انتخاب متخصص ارتودنسی خوب و حاذق، می توانیم با خیال راحت زمان و هزینه خود را در جای درست سرمایه‌گذاری کنیم و بااطمینان از انجام بهترین ارتودنسی، از این استرس‌ها دور باشیم و دوره درمان را با آرامش سپری کنیم.

 

بهترین متخصص ارتودنسی

 

انتخاب بهترین ارتودنسی در تهران

در کلان شهر تهران به دلیل مشکلات رفت و آمد، مشغله زیاد و کمبود وقت، برخی از افراد به جستجوی دکتر ارتودنسی خوب در تهران هستند که در نزدیکی آنها باشد. مثلا به دنبال متخصص ارتودنسی در غرب تهران یا سایر مناطقی که در آن هستند.

اما باتوجه به اینکه بد یا خوب بودن دکتر ارتودنسی در کیفیت نهایی و نتیجه درمان ارتباط مستقیم دارد، بهتر است اگر به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید اولویت خود را نزدیکی به محل قرار ندهید. هرچند که ارتودنتیست های موفق معمولا در چند مطب در مناطق مختلف، درمان خود را انجام می دهند.

دکتر قریشی درمان های تخصصی ارتودنسی خود را در کلینیک هایی در غرب، شرق و مرکز تهران انجام می دهند.

 

الزام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

از آنجایی که ارتودنسی فرآیندی هزینه‌بر و زمانبر است؛ وسواس برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی، امری کاملا طبیعی است. در جلسه مشاوره، متخصص ارتودنسی خوب تمامی روش های درمان مثل ارتودنسی با بریس فلزی، ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف یا بریس سرامیکی بیرنگ را برای شما توضیح می دهد.

نوع درمان و هزینه های هر روش، متفاوت است. مثلا هزینه ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف از هزینه ارتودنسی با براکت فلزی معمولی بیشتر است. دکتر ارتودنسی خوب، تمامی موارد مورد نیاز را پیش از شروع درمان برای شما بیان می کند.

 

در کنار دکتر ارتودنسی خوب، بهترین درمان را تجربه کنید

متخصص ارتودنسی خوب، با بروز رسانی پیوسته علم خود، سعی در درمان بیماران، با متدهای نوین مورد استفاده در دنیا می کند. زمانی که متخصص ارتودنسی شما، توانایی اجرا روش های متنوعی را دارد، به راحتی می توانید روش درمان دلخواهتان را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی پیش روی تان نیست.

دکتر ارتودنسی خوب، درمان ناهنجاری های دندانی فکی مثل بینظمی دندانها، اصلاح فاصله بین دندانها، اصلاح مشکلات بایت، نهفتگی دندانها، مشکلات فک بالا و پایین و سایر مشکلات را به کمک تکنولوژیهای پیشرفته، درمان می کند.

شما به کمک یک دکتر ارتودنسی خوب و با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند سن، هزینه، طول دوره درمان و موارد دیگر، می توانید بهترین انتخاب را برای درمان ارتودنسی خود داشته باشید.

 

درمان‌هایی که توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود

متخصص ارتودنسی علاوه بر درمان دندان‎‌های نامنظم و مرتب کردن آنها از طریق ارتودنسی‌، تصحیح روابط فک بالا و پایین با دندان‌ها را با درمان‌های ارتودنسی انجام می دهد. فردی که روابط دو فک او صحیح نیست، در مواردی مثل صحبت کردن و جویدن غذا دچار مشکل می شود که به کمک دکتر ارتودنسی خوب، می تواند درمان خود را شروع کند.

پس به صورت خلاصه برای درمان موارد زیر به سراغ دکتر ارتودنسی برویم:

 • اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و قراردادن آنها در محل صحیح و مناسب
 • تصحیح و درمان ناهنجاری های دندانی فک و صورت
 • اصلاح طرح لبخند با مرتب کردن دندان‌ها
 • اصلاح و درمان ناهنجاری‌ها و روابط نامناسب فکی دندانی
 • تنظیم و اصلاح روابط بین دندانها و استخوانهای سر و صورت

 

دکتر ارتودنسی

 

متخصص ارتودنسی خوب در درمان موارد زیر می تواند به شما کمک کند

 • درمان مشکلات و ناهنجاری‌های ساده دندانی
  متخصص ارتودنسی، به درمان بی‌نظمی و شلوغی دندان‌ها، دندان اضافی و کراس بایت دندان‌های قدیمی کمک می‌کند.
 • درمان ناهنجاری‌های پیچیده دندانی
  شامل مواردی مثل ناهماهنگی خط وسط دندان ها، دیپ بایت، وجود فاصله در بین دندان ها، اورجت، اپن بایت و غیبت دندانی است.
 • درمان مشکلات و ناهنجاری‌های دو فک
  درمان ناهنجاری‌هایی مثل انحراف فک، کوچکی یا بزرگی فک پایین یا فک بالا، ناهنجاری فک کلاس 2، ناهنجاری فک کلاس 3
 • درمان شکاف کام و لب یا همان درمان لب شکری
  شکاف کام و لب از ناهنجاری‌های مادرزادی است که توسط متخصص ارتودنسی قابل درمان و بهبود است.

 

آیا درمان ارتودنسی محدودیت سن دارد؟

خیر. درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در گروه‌های متفاوت سنی انجام می‌شود و در پذیرش بیماران محدودیتی وجود ندارد، اما در افرادی که دیرتر و در سن بالاتر به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنند، طول دوره درمان طولانی تر خواهد شد. بهتر است از سن 8 سالگی برای درمان ارتودنسی به دکتر ارتودنسی مراجعه نمایید.

 

دندانی در درمان ارتودنسی توسط دکتر ارتودنسی کشیده می شود؟

سعی دکتر ارتودنسی خوب این است که در زمان درمان ارتودنسی، دندان‌های بیمار کشیده نشود. اما در برخی بیماران کمبود فضا و شلوغی دندان‌ها به حدی زیاد است که متخصص ارتودنسی برای جبران این کمبود فضا‌‌، مجبور به خارج کردن دندان می‌شود.

اما دکتر ارتودنسی معمولا دندانی که روکش دارد یا پرشده یا دچار مشکلات پوسیدگی یا لثه‌ای است را برای خارج شدن انتخاب می‌کند. زمانی که درمان شما توسط متخصص ارتودنسی خوب و باتجربه انجام می‌شود در همه این موارد اطمینان داشته باشید که بهترین انتخاب برایتان انجام می‌شود.

 


 

“دکتر سعید قریشی” متخصص ارتودنسی، رتبه اول بورد تخصصی ایران و دارای بورد تخصصی ارتودنسی از کانادا (FRCDC) هستند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید