ارتودنسی نامرئی یکی از محبوب‌ترین انواع ارتودنسی است که توسط متخصص ارتودنسی, صورت می‌پذیرد. می‌توان گفت دلیل اصلی محبوبیت ارتودنسی نامرئی, در شفاف بودن پلاک‌های آن است. از سویی سهولت استفاده از ارتودنسی نامرئی (الاینر شفاف), دلیل دیگری در افزایش تقاضا برای این نوع از ارتودنسی است.

در ادامه علاوه بر پرداختن به ارتودنسی نامرئی, به موارد دیگری از جمله مراحل ارتودنسی نامرئی, قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا, هزینه تفریبی ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی نامرئی قیمت), حداقل هزینه ارتودنسی و هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین خواهیم پرداخت. امیدواریم این نوشته که پیرامون ارتودنسی نامرئی است برای شما عزیزان مفید واقع شود.

ارتودنسی نامرئی

 

در ادامه مطالعه خواهید کرد:

ارتودنسی نامرئی

انواع ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی, مناسب چه افرادی است؟

مراحل ارتودنسی نامرئی

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی نامرئی قیمت)

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا 


 

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی همان طور که برایتان شرح دادیم, این روزها یکی از محبوب‌ترین انواع ارتودنسی است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. یکی از دلایل محبوبیت ارتودنسی نامرئی در نوع الاینرهای شفاف, متحرک بودن آن است. به این مفهوم که شما هر زمانی که مایل بودید, می‌توانید آن را از دهان خود خارج کنید. البته از 24 ساعت شبانه روز, ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف, باید حدود 20 تا 22 ساعت در دهان شما قرار بگیرند.

از سوی دیگر, به راحتی می‌توانید ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف را در هنگام مسواک زدن یا میل کردن وعده‌های غذایی, از دهان خود خارج کنید؛ و یا حتی در شرایطی خاص, نیاز ببینید که بهتر است ارتودنسی را از دهان‌تان خارج کنید (مثلا در یک ملاقات بسیار مهم).

 

[مطلب مرتبط: متخصص ارتودنسی]

 

انواع ارتودنسی نامرئی

با توجه به هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف (ارتودنسی نامرئی قیمت) و قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا, ممکن است شما عزیزان تمایل به آشنایی با روش‌های دیگری بدارید که هزینه کمتری نسبت به هزینه تفریبی ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف دارند؛ اما نامرئی هستند. در ادامه به شرح انواع ارتودنسی نامرئی پرداخته‌ایم.

یک. بریس‌های سرامیکی

در روش متداول ارتودنسی, شاهد آن هستید که بریس‌هایی فلزی بر روی دندان‌هایتان قرار می‌گیرند که قابل مشاهده نیز هستند. به همین دلیل برای کاهش قابل تشخیص بودن این نوع از بریس‌های فلزی, از بریس‌های سرامیکی بی‌رنگ و شفاف بهره می‌بریم.

ارتودنسی نامرئی

 

دو. براکت‌های درونی

روش دیگری که در دسته ارتودنسی نامرئی قرار می‌گیرد, بهره از براکت‌های درونی است. در این روش, براکت‌ها به جای قرار گیری بر روی دندان‌های شما, در پیشت دندان‌های شما قرار می‌گیرند.

ارتودنسی نامرئی

 

سه. الاینرهای شفاف

در این نوشته, منظور ما از ارتودنسی نامرئی, نوع الاینرهای شفاف است. مزیت الاینرهای شفاف, متحرک بودن آن است. از سویی بهره و همچنین نگه‌داری از این نوع ارتودنسی نامرئی, نسبت به روش‌های دیگر (مورد یک و دو) آسان‌تر است؛ اما هزینه‌ای بیشتر نسبت به آن‌ها دارد.

ارتودنسی نامرئی

 


 

ارتودنسی نامرئی, مناسب چه افرادی است؟

یکی از مزایای بی‌نظیر ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف, پوشش 75 درصدی انواع ناهنجاری‌های دهان و فک است که نیازمند ارتودنسی هستند. جز در مواردی (یک نفر از هر چهار نفری که نیازمند ارتودنسی هستند), ارتودنسی نامرئی یکی از راه‌حل‌های شما است.

ارتودنسی نامرئی حتی در برخی موارد که نیازمند کشیدن دندان است, می‌تواند مفید واقع شود.

ارتودنسی نامرئی همچنین برای بزرگسالانی که تمایل دارند, ارتودنسی‌شان به شکلی نامرئی انجام شود, راه حلی بی‌نظیر است. البته از این مورد آگاه هستیم که می‌توان به جای بهره از پلاک‌های نامرئی که در اتودنسی نامرئی به کار می‌روند, از براکت‌های ثابت بی‌رنگ بر روی دندان‌ها استفاده کرد. البته این براکت‌ها ثابت هستند و نمی‌توان از دهان خارج‌شان نمود.


 

مراحل اتودنسی نامرئی چگونه است؟

اولین قدم, در مراحل ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف, مراجعه شما به مطب پزشک است. گاهی میزان عارضه در حدی است که با ارتودنسی نامرئی قابل رفع نیست. از سویی گاهی قرایند درمان شما با براکت‌های مرئی چنان کوتاه است که ممکن است نیازی به ارتودنسی نامرئی از این نوع تنها اتلاف پول‌تان شود.

قدم دوم در مراحل اتودنسی نامرئی پس از تشخیص پزشک و البته پذیرش شما, انجام یک اسکن سه بعدی از دهان شما است. در واقع با اسکن سه بعدی از دهان شما, مدلی از دهان شما ایجاد می‌شود.

قدم سوم در مراحل ارتودنسی نامرئی, ایجاد یک طرح درمان مناسب توسط متخصص ارتودنسی برای شما است. به تبع مراحل درمان هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است؛ و متخصص با توجه به ساختار فعلی دندان و فک شما, مراحل درمان شما را برنامه ریزی می‌کند.

در قدم چهارم از مراحل اتودنسی نامرئی, باتوجه به آن که هر پلاک نامرئی, می‌تواند میزان مشخصی دندان‌های شما را در طول بازه زمانیِ یک هفته تغییر دهد, تعداد الانیرها (قالب‌هایی که طول هفته باید بر روی دندان‌هایتان قرار دهید) مشخص می‌شود.

در قدم پنجم از مراحل ارتودنسی نامرئی, به مطب پزشک مراجعه می‌کنید و الانیرهایتان را دریافت می‌کند. از سویی در این روش تنها نیاز است در بازه‌های دو ماهه, به مطب پزشک مراجعه کنید.


 

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی نامرئی قیمت)

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی یا همان ارتودنسی نامرئی قیمت, به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله این موارد می‌توان به برند تولید کننده این نوع از ارتودنسی‌ها اشاره کرد.

یکی از برترین برندهای مطرح و معتبر در ارتودنسی نامرئی, برند Invisaliyn است که از منظر کیفیت, جزو دو برند برتر این حوزه است. به تبع, هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی که شامل هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین می‌شود, برای این برند از دیگر برندهای ارتودنسی گران‌تر است.

از سویی الاینرهای شفاف ارتودنسی نامرئی در کشور ایران تولید نمی‌شود؛ و برای ارتودنسی نامرئی, حتما باید با برندی که در کشورهای دیگر قرار دارد, همکاری نمود. به همین دلیل هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی (هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین) از قیمت ارز اثر می‌پذیرد.

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی نامرئی قیمت) در بازه 3 تا 5 هزار یورو است. هر چه طول درمان شما بیشتر شود, هزینه تفریبی ارتودنسی نامرئی (ارتودنسی نامرئی قیمت) افزایش خواهد یافت؛ و به 5 هزار یورو نزدیک‌تر خواهد شد.


 

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا, در کفه قیمت تفریبی ارتودنسی قرار دارد و حداقل قیمت ارتودنسی نامرئی است. با توجه به طول درمان شما, قیمت ارتودنسی فک بالا حداقل 3 هزار یورو خواهد بود و در بیشترین حالت آن, به حدود 4 هزار یورو نزدیک خواهد شد.

فراموش نکنیم عواملی مانند برند ارتودنسی نامرئی, بر قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا اثر خواهد گذاشت.

 

گوگل | ویکی پدیا

ارتودنسی نامرئی
4.5 امتیاز از 11 رای