[accordion_item title=”هزینه ارتودنسی“]

مراحل ارتودنسی نامرئی ، هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی ، قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا ، معایب ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی نامرئی در شیراز ، هزینه ارتودنسی نامرئی، هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد ، ارتودنسی نامرئی در اصفهان ، ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی نامرئی ،

مراحل ارتودنسی نامرئی ، هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی ، قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا ، معایب ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی نامرئی در شیراز ، هزینه ارتودنسی نامرئی، هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد ، ارتودنسی نامرئی در اصفهان ، ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی نامرئی ،

[/accordion_item]

ارتودنسی نامرئی (invisible orthodontics) می تواند مشکل خیلی از کسانی که قصد انجام ارتودنسی دارند را حل کند. ارتودنسی نامرئی باعث می شود که هم ارتودنسی کرده باشیم هم نه. به دلیل اینکه دندان ها به سمت نظم گرفتن می روند اما از لحاظ بصری هم آزار دهنده نمی شوند. البته باید ذکر کرد که استفاده از ارتودنسی نامرئی برای همه امکان پذیر نیست و بایستی در ابتدا توسط پزشک مجرب چک شود. در ادامه برای شما بیشتر در مورد ارتودنسی نامریی می گوییم.

ارتودنسی نامرئی

 

راستی شاید برایتان جالب باشد که بدانید این روزها در وب در مورد ارتودنسی نامرئی چه مواردی را جستجو می کنند:

 

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی همان طور که برایتان شرح دادیم, این روزها یکی از محبوب‌ترین انواع ارتودنسی است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. یکی از دلایل محبوبیت ارتودنسی نامرئی در نوع الاینرهای شفاف, متحرک بودن آن است. به این مفهوم که شما هر زمانی که مایل بودید, می‌توانید آن را از دهان خود خارج کنید. البته از 24 ساعت شبانه روز, ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف, باید حدود 20 تا 22 ساعت در دهان شما قرار بگیرند.

از سوی دیگر, به راحتی می‌توانید ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف را در هنگام مسواک زدن یا میل کردن وعده‌های غذایی, از دهان خود خارج کنید؛ و یا حتی در شرایطی خاص, نیاز ببینید که بهتر است ارتودنسی را از دهان‌تان خارج کنید (مثلا در یک ملاقات بسیار مهم).

[مطلب مرتبط: متخصص ارتودنسی ]

مراحل ارتودنسی نامرئی:

  • اولین قدم, در مراحل ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف (همان هایی که به جای سیم در دهان می گذارند – عکس ابتدایی همین متن الاینر شفاف است), مراجعه شما به مطب پزشک است. گاهی میزان عارضه در حدی است که با ارتودنسی نامرئی قابل رفع نیست. از سویی گاهی فرایند درمان شما با براکت‌های مرئی چنان کوتاه است که ممکن است نیازی به ارتودنسی نامرئی از این نوع، تنها اتلاف پول‌تان شود.
  • قدم دوم در مراحل اتودنسی نامرئی پس از تشخیص پزشک و البته پذیرش شما, انجام یک اسکن سه بعدی از دهان شما است. در واقع با اسکن سه بعدی از دهان شما, مدلی از دهان شما ایجاد می‌شود.
  • قدم سوم در مراحل ارتودنسی نامرئی, ایجاد یک طرح درمان مناسب توسط متخصص ارتودنسی برای شما است. به تبع مراحل درمان هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است؛ و متخصص با توجه به ساختار فعلی دندان و فک شما, مراحل درمان شما را برنامه ریزی می‌کند.
  • در قدم چهارم از مراحل اتودنسی نامرئی, باتوجه به آن که هر پلاک نامرئی, می‌تواند میزان مشخصی دندان‌های شما را در طول بازه زمانیِ یک هفته تغییر دهد, تعداد الانیرها (قالب‌هایی که طول هفته باید بر روی دندان‌هایتان قرار دهید) مشخص می‌شود.
  • در قدم پنجم از مراحل ارتودنسی نامرئی, به مطب پزشک مراجعه می‌کنید و الانیرهایتان را دریافت می‌کند. از سویی در این روش تنها نیاز است در بازه‌های دو ماهه, به مطب پزشک مراجعه کنید.

 

ارتودنسی نامرئی

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی:

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله این موارد می‌توان به برند تولید کننده این نوع از ارتودنسی‌ها اشاره کرد.

یکی از برترین برندهای مطرح و معتبر در ارتودنسی نامرئی, برند Invisaliyn است که از منظر کیفیت, جزو دو برند برتر این حوزه است. به تبع, هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی که شامل هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین می‌شود, برای این برند از دیگر برندهای ارتودنسی گران‌تر است.

از سویی الاینرهای شفاف ارتودنسی نامرئی در کشور ایران تولید نمی‌شود؛ و برای ارتودنسی نامرئی, حتما باید با برندی که در کشورهای دیگر قرار دارد, همکاری نمود. به همین دلیل هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی (هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین) از قیمت ارز اثر می‌پذیرد.

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی در بازه 3 تا 5 هزار یورو است. هر چه طول درمان شما بیشتر شود, هزینه تفریبی ارتودنسی نامرئی  افزایش خواهد یافت؛ و به 5 هزار یورو نزدیک‌تر خواهد شد.

 

[مطلب مرتبط ارتودنسی نامرئی: انواع ارتودنسی]

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا:

به دلیل اینکه برخی در هنگام لبخند زدن فقط دندان های بالایشان پیداست پس فقط به ارتودنسی فک بالا اهمیت می دهند. از این رو چون که در معرض دید هم هست بیشتر تمایل دارند که ارتودنسی نامرئی فک بالا را انجام دهند. البته باید بداندی که ارتودنسی صرفا جنبه زیبایی ندارد بلکه درمانی هم محسوب می شود.

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا, در کفه قیمت تفریبی ارتودنسی قرار دارد و حداقل قیمت ارتودنسی نامرئی است. با توجه به طول درمان شما, قیمت ارتودنسی فک بالا حداقل 3 هزار یورو خواهد بود و در بیشترین حالت آن, به حدود 4 هزار یورو نزدیک خواهد شد.

فراموش نکنیم عواملی مانند برند ارتودنسی نامرئی, بر قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا اثر خواهد گذاشت.

معایب ارتودنسی نامرئی:

با اینکه ارتودنسی نامرئی دارای مزیت است دارد اما با این حال بدون مشکل هم نیست. برخی از مشکلات ارتودنسی نامرئی عبارت است از:

  1. با توجه به این که متحرک است نیاز به همکاری بیمار دارد و احتمال گم شدن پلاک وجود دارد
  2.  بعضی از ناهنجاری های دندانی فکی شدید و استخوانی با این روش قابل حل نیست
  3. می توان به یکی درگیر از معایب ارتودنسی نامرئی به هزینه ارتودنسی نامرئی که بالاتر از هزینه ارتودنسی معمولی می باشد، اشاره داشت

 

شاید برایتان جالب باشد که در ارتودنسی نامرئی در شیراز و ارتودنسی نامرئی در اصفهان بیشتر مورد اقبال قرار گرفته است.

 

[مطلب مرتبط ارتودنسی نامرئی: هدگیر]

 

ارتودنسی نامرئی مناسب چه افرادی است؟

یکی از مزایای بی‌نظیر ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف, پوشش 75 درصدی انواع ناهنجاری‌های دهان و فک است که نیازمند ارتودنسی هستند. جز در مواردی (یک نفر از هر چهار نفری که نیازمند ارتودنسی هستند), ارتودنسی نامرئی یکی از راه‌حل‌های شما است.

ارتودنسی نامرئی حتی در برخی موارد که نیازمند کشیدن دندان است, می‌تواند مفید واقع شود.

ارتودنسی نامرئی همچنین برای بزرگسالانی که تمایل دارند, ارتودنسی‌شان به شکلی نامرئی انجام شود, راه حلی بی‌نظیر است. البته از این مورد آگاه هستیم که می‌توان به جای بهره از پلاک‌های نامرئی که در اتودنسی نامرئی به کار می‌روند, از براکت‌های ثابت بی‌رنگ بر روی دندان‌ها استفاده کرد. البته این براکت‌ها ثابت هستند و نمی‌توان از دهان خارج‌شان نمود.

 

 

 

ارتودنسی نامرئی
ارتودنسی نامرئی
4.8 امتیاز از 26 رای