ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال چیست؟

ارتودنسی لینگوال یکی از انواع ارتودنسی است که مانند ارتودنسی نامرئی در میان بزرگسالان بسیار محبوب است. اگر دوست دارید دندان‌های مرتب و صاف داشته باشید اما با ظاهر سیم‌ها و براکت‌های ارتودنسی میانه خوبی ندارید، ارتودنسی لینگوال گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی فانکشنال، ارتودنسی دیمون و ارتودنسی اینویزیلاین هر یک از انواع روش‌های ارتودنسی هستند که باتوجه به نیاز فرد و این که چگونه ناهنجاری دارند توسط متخصص ارتودنسی تشخیص داده می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید ارتودنسی لینگوال چیست؟ یا با هزینه تقریبی ارتودنسی لینگوال آشنا شوید، با ما همراه باشید.

 

آیا ارتودنسی لینگوال روش درمانی مناسبی است؟

همانطور که گفتیم ارتودنسی لینگوال یکی از انواع روش‌های ارتودنسی است. این که از کدام روش ارتودنسی استفاده کنید به تشخیص متخصص ارتودنسی بر می‌گردد. اما ارتودنسی لینگوال می‌تواند برای کسانی که مشکلات دندانی کمتری دارند، مناسب باشد. در واقع در ارتودنسی لینگوال خبری از سیم و بریس‌های فلزی روی دندان نیست.

 

آیا ارتودنسی لینگوال روش درمانی مناسبی است؟
آیا ارتودنسی لینگوال روش درمانی مناسبی است؟

 

آیا نصب بریس لینگوال سخت است؟

با این که ارتودنتیست‌های کمی در زمینه نصب بریس لینگوال تخصص دارند، اما ارتودنسی لینگوال با پیشرفت تکنولوژی، کار سختی نیست. ارتودنسی لینگوال تنها در دو مرحله قابل اجراست.

 

آیا قیمت ارتودنسی لینگوال با سایر روش‌های ارتودنسی متفاوت است؟

قیمت ارتودنسی لینگوال نیز مانند سایر روش‌های ارتودنسی، متناسب با عوامل مختلفی تعیین می‌شود. سن بیمار، نوع ناهنجاری و میزان مشکلات در دندان‌ها از مهم‌ترین مواردی است که در قیمت ارتودنسی لینگوال تاثیر می‌گذارد.

قیمت ارتودنسی لینگوال کمی با قیمت ارتودنسی فلزی و سرامیکی متفاوت است. اما به این دلیل که برای نصب بریس لینگوال از ابزار و تکنولوژی خاصی استفاده می‌شود، هزینه ارتودنسی لینگوال کمی بیشتر از سایر روش‌هاست.

 

هزینه ارتودنسی لینگوال
هزینه ارتودنسی لینگوال

 

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی لینگوال

همانند سایر روش‌های ارتودنسی، هزینه ارتودنسی لینگوال متناسب با نوع ناهنجاری دندان و فک شما تعیین می‌شود. برای اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی لینگوال به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

 

فواید ارتودنسی لینگوال چیست؟

کاهش دفعات مراجعه بیمار و زیباتر بودن ظاهر هنگام ارتودنسی از مهم‌ترین فواید ارتودنسی لینگوال است. در واقع پیدا نبودن سیم‌ها و بریس‌ها یکی از بزرگترین ویژگی‌های ارتودنسی لینگوال است.

 

تفاوت ارتودنسی لینگوال با ارتودنسی فانکشنال

ارتودنسی فانکشنال تفاوت عمده‌ای با ارتودنسی لینگوال دارد. ارتودنسی فانکشنال برای اصلاح ناهنجاری فک پایین تجویز می‌شود. ارتودنسی لینگوال برای درمان نامرتبی جزیی دندان‌ها به کار گرفته می‌شود. در واقع ارتودنسی لینگوال مربوط به ناهنجاری‌های دندانی است نه ناهنجاری‌های مربوط به فک.

 

ارتودنسی لینگوال در مشهد ارتودنسی فانکشنال هزینه ارتودنسی لینگوال چیست؟ ارتودنسی دیمون هزینه تقریبی ارتودنسی ارتودنسی اینویزیلاین ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است

 

تفاوت ارتودنسی لینگوال با ارتودنسی اینویزیلاین

در ارتودنسی اینویزیلاین از پلاک و بریس‌های شفاف (الاینر) برای ارتودنسی استفاده می‌شود. اما در ارتودنسی لینگوال بریس‌ها پشت دندان نصب می‌شود. تفاوت عمده‌ای با یکدیگر ندارند. هر دو از لحاظ ظاهری، مشخص نیستند.

 

تفاوت ارتودنسی لینگوال با ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون یا ارتودنسی خود تنظیم که خبری از کش‌ها در آن نیست. در واقع تفاوت ظاهری با ارتودنسی لینگوال دارند.

 

ارتودنسی لینگوال در مشهد ارتودنسی فانکشنال هزینه ارتودنسی لینگوال چیست؟ ارتودنسی دیمون هزینه تقریبی ارتودنسی ارتودنسی اینویزیلاین ارتودنسی متحرک برای چه دندان هایی است
ارتودنسی لینگوال

 

آیا ارتودنسی لینگوال متحرک است؟

خیر ارتودنسی لینگوال متحرک نیست و به صورت ثابت پشت دندان‌های شما نصب می‌شود. ارتودنسی لینگوال به دلیل ساختاری که دارد به صورت ثابت قرار می‌گیرد.

یک نکته مهم در ارتودنسی لینگوال وجود دارد این است که در صورتی که بایت و فک شما سالم باشد و ناهنجاری در آن وجود نداشته باشد، ارتودنسی لینگوال مناسب شماست. در صورت وجود همپوشانی و فشردگی دندان‌ها، براکت‌ها به سمت جلو رانده می‌شود.

 

انواع برندهای ارتودنسی لینگوال چیست؟

برندهای ارتودنسی لینگوال متفاوتی در بازار وجود دارد. برندهای مورداستفاده در تمامی مطب‌های دکتر سعید قریشی از بهترین برندهاست. اما پرکاربردترین برندهای مورداستفاده در ارتودنسی لینگوال عبارت‌اند از:

 • اینکاگنیتو
 • آی بریسز
 • این اویشن
 • لبخند مطمئن لینگوال QT
 • سیستم لینگوال سبک STb

 

مراقبت‌های پس از ارتودنسی لینگوال

مانند سایر روش‌ها، پس از انجام ارتودنسی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های لثه و یا پوسیدگی دندان باید بهداشت دهان و دندان را در طول مدت درمان ارتودنسی لینگوال رعایت کنید. مواردی مانند:

 • مسواک زدن به صورت منظم پس از هر وعده غذایی
 • استفاده از مسواک‌های مخصوص ارتودنسی لینگوال
 • استفاده از نخ دندان برای از بین بردن باقی ماننده مواد غذایی پس از صرف هر وعده
 • استفاده از وسیله آبپاشی دهان برای بیرون راندن ذرات غذای گیر کرده در اطرف براکت‌ها و دندان‌ها
 • استفاده از دهانشویه‌های فلورایددار برای تقویت دندان‌ها
 • پاکسازی تخصصی دندان‌ها هر ۶ ماه یک بار توس متخصص ارتودنسی خود
ارتودنسی لینگوال چیست؟
ارتودنسی لینگوال چیست؟
5 امتیاز از 6 رای

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید