هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی در سال 98 | حداقل هزینه ارتودنسیاولین سوالی که برای بیمار این است که هزینه ارتودنسی چقدر است؟ هزینه ارتودنسی چگونه محاسبه می شود؟ عوامل موثر در هزینه ارتودنسی چیست؟ هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی) یکی از مهمترین مسائل در هنگام درخواست ارتودنسی است. با توجه به افزایش قابل ملاحضه هزینه‌ ارتودنسی در این روزها، داشتن آگاهی از هزینه ارتودنسی برای فردی که می‌خواهد ارتودنسی دیمون، ارتودنسی فک بالا یا ارتودنسی فک بالا و پایین، ارتودنسی سرامیکی و… انجام دهد، به امری مهم بدل می‌شود. ما در ادامه این مقاله برای شما شرح کاملی از هزینه ارتودنسی، حداقل هزینه ارتودنسی، هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین و … داده‌ایم. یکی از مهمترین عوامل در هزینه ارتودنسی، نوع ارتودنسی است که می خواهید انجام دهید. هزینه ارتودنسی فک بالا با هزینه ارتودنسی فک پایین متفاوت است. همچنین خوب است بدانید که هزینه ارتودنسی ثابت با هزینه ارتودنسی متحرک و هزینه ارتودنسی نامرئی کاملا متفاوت است. همچنین هزینه ارتودنسی به نوع و جنس دندان بیمار نیز بستگی دارد.

 

هزینه ارتودنسی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ارتودنسی یک دندان هزینه ارتودنسی سال 98 ارتودنسی دیمون هزینه ارتودنسی دندان در سال 97 هزینه ارتودنسی تک دندان هزینه ارتودنسی سرامیکی قیمت ارتودنسی در تهران

 

این روزها در وب، در کنار عبارت قیمت ارتودنسی، عبارات زیر نیز جستجو می‌شوند. ما سعی می‌کنیم در کنار هزینه ارتودنسی، هر یک از موارد زیر را نیز به خوبی شرح دهیم.

 

هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی)

هزینه ارتودنسی حداقل هزینه ارتودنسی عوامل موثر در هزینه ارتودنسی هزینه ارتودنسی چقدر است

 

حداقل هزینه ارتودنسی:

پیش از آن که به حداقل هزینه ارتودنسی بپردازیم، بهتر است از عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی)، آگاهی بیابیم؛ چرا که به عنوان مثال حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با حداقل هزینه ارتودنسی سرامیکی و حتی حداقل هزینه ارتودنسی فک بالا و حداقل هزینه ارتودنسی فک پایین با هم متفاوت است.

 

حداقل هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه اورتودنسی هزينه ارتودنسي دندان قیمت ارتودنسی در کرج قیمت ارتودنسی فک پایین هزینه ارتودنسی فک پایین هزینه ارتودونسی هزینه ارتودنسی چقدر است؟ هزینه ارتدنسی هزینه ی ارتودنسی دندان

 

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی:

عوامل متفاوتی بر هزینه ارتودنسی اثرگذار هستند. ما در ادامه به شرح 5 عامل از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا حداقل هزینه ارتودنسی را بدانید.

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی؛ نوع ارتودنسی

می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظرتان است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی یا هزینه ارتودنسی است. به صورت معمول، هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک دهم تا یک پنجم هزینه ارتودنسی نامرئی است. مواد استفاده شده در هنگام ارتودنسی بر هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی اثر مستقیم دارد.

 

قیمت ارتودنسی چگونه محاسبه می‌شود؟

حدود قیمت ارتودنسی قیمت ارتودنسی ثابت قیمت اورتودنسی هزینه ارتودنسی دندان در زاهدان هزینه ارتودنسی فک بالا ارتودنسی فک بالا قیمت هزینه های ارتودنسی هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 قیمت ارتودنسی فک بالا

 

در صورت تمایل‌تان به ارتودنسی سرامیکی(در این نوع از ارتودنسی، از براکت‌های سرامیکی شفاف استفاده می‌شود)، باید حدود 1.5 تا 2 برابر ارتودنسی مرئی معمولی، بپردازید. حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف نیز، در حدود 5 تا 7 هزار دلار متغیر است.

 

هزینه ارتودنسی دندان

قيمت ارتودنسي قیمت ارتودنسی در همدان قیمت ارتدنسی متخصص ارتودنسی در زاهدان هزينه ارتودنسي هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین ارتودنسی دندان هزینه ارتودنسی هزینه قيمت ارتودنسي دندان

 

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی؛ هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

قیمت‌هایی که در بخش اول بیان نمودیم، هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین بود. در صورتی که متخصص ارتودنسی، تنها نیاز به ارتودنسی فک بالای شما را تشخیص دهد، هزینه ارتودنسی فک بالا، در حدود دو سوم هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین است.

 

قیمت ارتودنسی دندان

حداقل هزینه ارتودنسی قیمت ارتودنسی هزینه ارتودنسی هزینه ارتودنسی دندان ارتودنسی قیمت هزینه ارتودنسی دیمون قیمت ارتودنسی دندان هزینه تقریبی ارتودنسی

 

به عنوان مثال، قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا، 2.5 تا 3 هزار دلار است. در صورتی که می‌خواهید به صورت کامل با ارتودنسی نامرئی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «ارتودنسی نامرئی» را مطالعه کنید. در آن مقاله به شرح کامل قیمت ارتودنسی نامرئی، دلایل گران بودن این نوع ارتودنسی و … پرداخته‌ایم.

 

هزینه ارتودنسی فک بالا

هزینه تقریبی ارتودنسی هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین هزینه ارتودنسی سال 98

 

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی؛ استفاده از هدگیر

در مواردی دکتر ارتودنسی تشخیص به استفاده از هدگیر برای ارتودنسی دندان‌های شما می‌دهد. چنین مواردی معدود هستند، اما برای ارتودنسیی فک بالا و بازگردانی آن به حالت طبیعی، باید از ابزار هدگیر در موارد حاد، بهره برد. می‌توانید مقاله «هدگیر» را که به این ابزار پرداخته است، مطالعه کنید.

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان در سال ۹۸ هزینه ارتودنسی دیمون هزینه ارتودنسی نامرئی هزینه ارتودنسی دندان کودکان

 

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی؛ تشخیص به اپن بایت بودن فرد بیمار

«اپن بایت» به این مفهموم است که استخوان‌های فک شما، به شکلی رشد یافته‌اند که دندان‌های فک بالا بر روی دندان‌های فک پایین، نمی‌خوابند و در عمل دهان شما باز می‌ماند. در چنین مواردی، ارتودنسی راه کار مناسبی نیست و باید دکتر ارتودنسی، به شما پیشنهاد «جراحی فک یا ارتوگناتیک» را می‌دهد.

 

هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی (قیمت ارتودنسی) هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 هزینه ارتودنسی دندان در سال ۹۸

 

هزینه ارتودنسی دندان در سال 98:

با توجه به آن که در سال 98 به نسبت سال 97، ارزش ریال در برابر دیگر ارزها از جمله دلار کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ به همین سبب، هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 در حدود 2 تا 4 برابر هزینه ارتودنسی در سال 97 هست.

به خصوص اگر شما خواهان ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف هستید، هزینه این نوع ارتودنسی در سال 98، در حدود 3 برابر سال 97 هست. دلیل اصلی آن، ساخته شدن این نوع از ارتودنسی در خارج از ایران است. بنابراین هزینه ارتودنسی تاثیر زیادی می گیرد. از سوی دیگر، برخی از ارتودنسی‌های ثابت در داخل ایران تولید می‌شوند که هزینه‌شان در سال 98 به نسبت سال 97، در حدود 2 تا 3 برابر است.

 

هزینه ارتودنسی دندان در سال 98

هزینه ارتودنسی در همدان هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

 

هزینه ارتودنسی دیمون:

همانند دیگر روش‌های ارتودنسی که قیمت‌شان بسیار وابسته به میزان ناهنجاری‌های دندان است، هزینه ارتودنسی دیمون نیز متغیر خواهد بود؛ البته هزینه ارتودنسی دیمون، در حدود 400 تا 500 دلار است و متناسب با ناهنجاری شما، افزایش پیدا می‌کند و در صورتی که تنهای بخواهید فک بالایتان را ارتودنسی دیمون کنید، هزینه ارتودنسی فک بالا کمتر است.

 

هزینه تقریبی ارتودنسی

هزینه تقریبی ارتودنسی همان‌طور که برایتان شرح داده شد، به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله عوامل اثرگذار بر هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توان به نوع ارتودنسی مدنظرتان، فرم فعلی دندان‌هایتان و … اشاره نمود. در صورت تمایل به آگاهی بیشتر از هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توانید با مطب‌های دکتر سعید قریشی تماس بگیرید.

 

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

هزینه ارتودنسی سرامیکی هزینه ارتودنسی دیمون هزینه ارتودنسی 98

 

هزینه ارتودنسی سرامیکی:

در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه‌های 5 تا 7 هزار دلاری ارتودنسی نامرئی را ندارید، ارتودنسی سرامیکی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. در این نوع ارتودنسی، از براکت‌های سرامیکی به جای سرامیک‌های متدوال استفاده می‌شود که شفاف هستند و دیگر چندان مشخص نخواهد شد، شما ارتودنسی انجام داده‌اید.

قیمت ارتودنسی در تهران

حداقل هزینه ارتودنسی هزینه ارتودنسی سال 98

 

هزینه ارتودنسی در کرج، زاهدان و همدان:

هزینه مواد اولیه ارتودنسی در شهرهای متفاوت ایران از جمله هزینه ارتودنسی در کرج، هزینه ارتودنسی در زاهدان یا هزینه ارتودنسی در همدان، همانند هزینه مواد اولیه ارتودنسی در تهران است؛ اما متناسب با هزینه‌های دیگر زندگی در شهرهای متفاوت ایران، متخصص ارتودنسی، هزینه متفاوتی را برای مزد خود دریافت می‌کند. به همین دلیل هزینه ارتودنسی در تهران، به صورت معمول از دیگر شهرهای ایران از جمله کرج، زاهدان و همدان، گران‌تر است.

 

سخن پایانی هزینه ارتودنسی:

در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر پیرامون هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی)، علاوه بر آن که می‌توانید کامنت بگذارید، دکتر سعید قریشی در 3 نقطه متفاوت شهر تهران و همچنین دارای یک مطب در شهر قم هستند که می‌توانید به صورت حضوری مراجعه نمایید. هزینه ارتودنسی را به صورت حضوری دریافت نمایید.

مقاله فوق، شرحی بر موادری همچون:

  • قیمت ارتودنسی
  • هزینه تقریبی ارتودنسی
  • هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین
  • هزینه‌ی ارتودنسی
  • ارتودنسی هزینه 
  • قیمت ارتودنسی
  • حداقل هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی در سال 98 | حداقل هزینه ارتودنسی
هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی در سال 98 | حداقل هزینه ارتودنسی
4.8 امتیاز از 19 رای

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید