هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی در سال 99 | حداقل هزینه ارتودنسیاولین سوالی که برای بیمار این است که هزینه ارتودنسی چقدر است؟ هزینه ارتودنسی چگونه محاسبه می شود؟ عوامل موثر در هزینه ارتودنسی چیست؟ هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی) یکی از مهمترین مسائل در هنگام درخواست ارتودنسی است. با توجه به افزایش قابل ملاحضه هزینه‌ ارتودنسی در این روزها، داشتن آگاهی از هزینه ارتودنسی برای فردی که می‌خواهد ارتودنسی دیمون، ارتودنسی فک بالا یا ارتودنسی فک بالا و پایین، ارتودنسی سرامیکی و… انجام دهد، به امری مهم بدل می‌شود. ما در ادامه این مقاله برای شما شرح کاملی از هزینه ارتودنسی، حداقل هزینه ارتودنسی، هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین و … داده‌ایم. یکی از مهمترین عوامل در هزینه ارتودنسی، نوع ارتودنسی است که می خواهید انجام دهید. هزینه ارتودنسی فک بالا با هزینه ارتودنسی فک پایین متفاوت است. همچنین خوب است بدانید که هزینه ارتودنسی ثابت با هزینه ارتودنسی متحرک و هزینه ارتودنسی نامرئی کاملا متفاوت است. همچنین هزینه ارتودنسی به نوع و جنس دندان بیمار نیز بستگی دارد.

 

هزینه ارتودنسی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ارتودنسی یک دندان هزینه ارتودنسی سال 98 ارتودنسی دیمون هزینه ارتودنسی دندان در سال 97 هزینه ارتودنسی تک دندان هزینه ارتودنسی سرامیکی قیمت ارتودنسی در تهران

 

این روزها در وب، در کنار عبارت قیمت ارتودنسی، عبارات زیر نیز جستجو می‌شوند. ما سعی می‌کنیم در کنار هزینه ارتودنسی، هر یک از موارد زیر را نیز به خوبی شرح دهیم.

 

هزینه ارتودنسی (قیمت ارتودنسی)

 

هزینه ارتودنسی دندان
خدمتقیمت (تومان)
هزینه ارتودنسی ثابت دو فک ساده [بدون کشیدن دندان]13 میلیون
هزینه ارتودنسی ثابت یک فک ساده7.5 میلیون
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان15 میلیون
ارتودنسی متحرک یک فک4 میلیون
ارتودنسی فانکشنال / فیس ماسک8 میلیون
دستگاه هایوکس44 میلیون
درمان ارتوسرجری22 میلیون
دندان نهفته [هر دندان]4 میلیون
اضافه شدن هدگیر1 میلیون
اضافه شدن SUS4 میلیون
مینی اسکرو [هر عدد]1.2 میلیون
هزینه اضافه براکت دیمون و سلف لیگیتینگ4 میلیون
براکت سرامیک هر فک3.5 میلیون
نگهدارنده ثابت هر فک700,000 تومان
پلاک نگهدارنده70,000 تومان
هزینه شکستن براکت150,000 تومان

 

هزینه ارتودنسی حداقل هزینه ارتودنسی عوامل موثر در هزینه ارتودنسی هزینه ارتودنسی چقدر است

 

حداقل هزینه ارتودنسی:

پیش از آن که به حداقل هزینه ارتودنسی بپردازیم، بهتر است از عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی)، آگاهی بیابیم؛ چرا که به عنوان مثال حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با حداقل هزینه ارتودنسی سرامیکی و حتی حداقل هزینه ارتودنسی فک بالا و حداقل هزینه ارتودنسی فک پایین با هم متفاوت است.

 

حداقل هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه اورتودنسی هزينه ارتودنسي دندان قیمت ارتودنسی در کرج قیمت ارتودنسی فک پایین هزینه ارتودنسی فک پایین هزینه ارتودونسی هزینه ارتودنسی چقدر است؟ هزینه ارتدنسی هزینه ی ارتودنسی دندان

 

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی:

عوامل متفاوتی بر هزینه ارتودنسی اثرگذار هستند. ما در ادامه به شرح 5 عامل از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید تا حداقل هزینه ارتودنسی را بدانید.

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی؛ نوع ارتودنسی

می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظرتان است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی یا هزینه ارتودنسی است. به صورت معمول، هزینه ارتودنسی مرئی و ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک دهم تا یک پنجم هزینه ارتودنسی نامرئی است. مواد استفاده شده در هنگام ارتودنسی بر هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی اثر مستقیم دارد.

 

قیمت ارتودنسی چگونه محاسبه می‌شود؟

حدود قیمت ارتودنسی قیمت ارتودنسی ثابت قیمت اورتودنسی هزینه ارتودنسی دندان در زاهدان هزینه ارتودنسی فک بالا ارتودنسی فک بالا قیمت هزینه های ارتودنسی هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 قیمت ارتودنسی فک بالا

 

در صورت تمایل‌تان به ارتودنسی سرامیکی(در این نوع از ارتودنسی، از براکت‌های سرامیکی شفاف استفاده می‌شود)، باید حدود 1.5 تا 2 برابر ارتودنسی مرئی معمولی، بپردازید. حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف نیز، در حدود 5 تا 7 هزار دلار متغیر است.

 

هزینه ارتودنسی دندان

قيمت ارتودنسي قیمت ارتودنسی در همدان قیمت ارتدنسی متخصص ارتودنسی در زاهدان هزينه ارتودنسي هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین ارتودنسی دندان هزینه ارتودنسی هزینه قيمت ارتودنسي دندان

 

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی؛ هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین

قیمت‌هایی که در بخش اول بیان نمودیم، هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین بود. در صورتی که متخصص ارتودنسی، تنها نیاز به ارتودنسی فک بالای شما را تشخیص دهد، هزینه ارتودنسی فک بالا، در حدود دو سوم هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین است.

 

قیمت ارتودنسی دندان

حداقل هزینه ارتودنسی قیمت ارتودنسی هزینه ارتودنسی هزینه ارتودنسی دندان ارتودنسی قیمت هزینه ارتودنسی دیمون قیمت ارتودنسی دندان هزینه تقریبی ارتودنسی

 

به عنوان مثال، قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا، 2.5 تا 3 هزار دلار است. در صورتی که می‌خواهید به صورت کامل با ارتودنسی نامرئی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «ارتودنسی نامرئی» را مطالعه کنید. در آن مقاله به شرح کامل قیمت ارتودنسی نامرئی، دلایل گران بودن این نوع ارتودنسی و … پرداخته‌ایم.

 

هزینه ارتودنسی فک بالا

هزینه تقریبی ارتودنسی هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین هزینه ارتودنسی سال 98

 

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی؛ استفاده از هدگیر

در مواردی دکتر ارتودنسی تشخیص به استفاده از هدگیر برای ارتودنسی دندان‌های شما می‌دهد. چنین مواردی معدود هستند، اما برای ارتودنسیی فک بالا و بازگردانی آن به حالت طبیعی، باید از ابزار هدگیر در موارد حاد، بهره برد. می‌توانید مقاله «هدگیر» را که به این ابزار پرداخته است، مطالعه کنید.

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی دندان در سال ۹۸ هزینه ارتودنسی دیمون هزینه ارتودنسی نامرئی هزینه ارتودنسی دندان کودکان

 

عوامل موثر در هزینه ارتودنسی؛ تشخیص به اپن بایت بودن فرد بیمار

«اپن بایت» به این مفهموم است که استخوان‌های فک شما، به شکلی رشد یافته‌اند که دندان‌های فک بالا بر روی دندان‌های فک پایین، نمی‌خوابند و در عمل دهان شما باز می‌ماند. در چنین مواردی، ارتودنسی راه کار مناسبی نیست و باید دکتر ارتودنسی، به شما پیشنهاد «جراحی فک یا ارتوگناتیک» را می‌دهد.

 

هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی (قیمت ارتودنسی) هزینه ارتودنسی دندان در سال 98 هزینه ارتودنسی دندان در سال ۹۸

 

هزینه ارتودنسی دندان در سال 99:

با توجه به آن که در سال 99 به نسبت سال 98، ارزش ریال در برابر دیگر ارزها از جمله دلار کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است؛ به همین سبب، هزینه ارتودنسی دندان در سال 99 در حدود 2 تا 4 برابر هزینه ارتودنسی در سال 98 هست.

به خصوص اگر شما خواهان ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف هستید، هزینه این نوع ارتودنسی در سال 99، در حدود 3 برابر سال 98 هست. دلیل اصلی آن، ساخته شدن این نوع از ارتودنسی در خارج از ایران است. بنابراین هزینه ارتودنسی تاثیر زیادی می گیرد. از سوی دیگر، برخی از ارتودنسی‌های ثابت در داخل ایران تولید می‌شوند که هزینه‌شان در سال 99 به نسبت سال 98، در حدود 2 تا 3 برابر است.

 

هزینه ارتودنسی دندان در سال 99

هزینه ارتودنسی در همدان هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

 

هزینه ارتودنسی دیمون:

همانند دیگر روش‌های ارتودنسی که قیمت‌شان بسیار وابسته به میزان ناهنجاری‌های دندان است، هزینه ارتودنسی دیمون نیز متغیر خواهد بود؛ البته هزینه ارتودنسی دیمون، در حدود 400 تا 500 دلار است و متناسب با ناهنجاری شما، افزایش پیدا می‌کند و در صورتی که تنهای بخواهید فک بالایتان را ارتودنسی دیمون کنید، هزینه ارتودنسی فک بالا کمتر است.

 

قیمت سیم کشی دندان

هزینه سیم کشی دندان سال 99 و قیمت سیم کشی دندان در ایران متناسب با نوع سیم کشی تعیین می‌شود.

قیمت سیم کشی دندان بالا از 2 میلیون تومان و سیم کشی ثابت دو فک بسته به سن بیمار و نیاز به کشیدن دندان از 9 میلیون تومان شروع می‌شود. هزینه سیم کشی دندان نهفته نیز به ازای هر دندان حداقل 3 میلیون تومان است. بهتر است برای تعیین دقیق‌تر قیمت سیم کشی دندان به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

 

هزینه تقریبی ارتودنسی

هزینه تقریبی ارتودنسی همان‌طور که برایتان شرح داده شد، به عوامل متفاوتی بستگی دارد. از جمله عوامل اثرگذار بر هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توان به نوع ارتودنسی مدنظرتان، فرم فعلی دندان‌هایتان و … اشاره نمود. در صورت تمایل به آگاهی بیشتر از هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توانید با مطب‌های دکتر سعید قریشی تماس بگیرید.

 

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

هزینه ارتودنسی سرامیکی هزینه ارتودنسی دیمون هزینه ارتودنسی 98

 

هزینه ارتودنسی سرامیکی:

در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه‌های 5 تا 7 هزار دلاری ارتودنسی نامرئی را ندارید، ارتودنسی سرامیکی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. در این نوع ارتودنسی، از براکت‌های سرامیکی به جای سرامیک‌های متدوال استفاده می‌شود که شفاف هستند و دیگر چندان مشخص نخواهد شد، شما ارتودنسی انجام داده‌اید.

قیمت ارتودنسی در تهران

حداقل هزینه ارتودنسی هزینه ارتودنسی سال 98

 

هزینه ارتودنسی در کرج، زاهدان و همدان:

هزینه مواد اولیه ارتودنسی در شهرهای متفاوت ایران از جمله هزینه ارتودنسی در کرج، هزینه ارتودنسی در زاهدان یا هزینه ارتودنسی در همدان، همانند هزینه مواد اولیه ارتودنسی در تهران است؛ اما متناسب با هزینه‌های دیگر زندگی در شهرهای متفاوت ایران، متخصص ارتودنسی، هزینه متفاوتی را برای مزد خود دریافت می‌کند. به همین دلیل هزینه ارتودنسی در تهران، به صورت معمول از دیگر شهرهای ایران از جمله کرج، زاهدان و همدان، گران‌تر است.

مقاله فوق، شرحی بر موادری همچون:

 • قیمت ارتودنسی
 • هزینه تقریبی ارتودنسی
 • هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین
 • هزینه‌ی ارتودنسی
 • ارتودنسی هزینه 
 • قیمت ارتودنسی
 • حداقل هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان (قیمت ارتودنسی دندان)، یکی از متداول‌ترین سوالات افرادی است که تمایل به انجام ارتودنسی دارند؛ البته باید به این مورد نیز توجه داشت که هزینه ارتودنسی در سال 98 با هزینه ارتودنسی در سال 99، به دلیل عوامل متفاوت اثرگذار، تفاوت محسوسی کرده است. همچنین متناسب با ارتودنسی دندان مدنظر شما، حداقل هزینه ارتودنسی متفاوت خواهد بود. با ما در این نوشته همراه شوید تا علاوه بر هزینه ارتودنسی دندان، به موارد دیگری از جمله قیمت ارتودنسی دندان، هزینه ارتودنسی در سال 99، هزینه ارتودنسی دندان نیش و … بپردازیم.

 

هزینه ارتودنسی دندان
هزینه ارتودنسی دندان

 

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان و به تبع حداقل هزینه ارتودنسی، در این سال‌ها، دستخوش تغییرات گسترده‌ای شده است. به خصوص با توجه تغییرات ارزش ریال نسبت به دلار در سال 99، هزینه ارتودنسی در سال 99 نسبت به سال 98، تفاوت‌های محسوسی به خود دیده است.

 • هزینه ارتودنسی دندان در سال 99
 • هزینه ارتودنسی دندان در سال ۹9
 • هزینه ارتودنسی دندان در سال 99
 • هزینه ارتودنسی دندان نیش
 • حداقل هزینه ارتودنسی
 • هزینه ارتودنسی دندان در اردبیل
 • هزینه ارتودنسی دندانهای فاصله دار
 • هزینه ارتودنسی سال 99

 

هزینه ارتودنسی دندان در سال 99

در صورتی که بخواهیم هزینه ارتودنسی دندان در سال 99 را با سال 98 مقایسه کنیم؛ می‌توان به صورت میانگین، تغییرات 2 تا 3 برابری را در هزینه‌ها مشاهده کرد.

به خصوص در ارتودنسی‌هایی که در کشورهایی نظیر سوئیس، کانادا، فرانسه و … ساخته می‌شدند؛ نظیر ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف.

در خصوص ارتودنسی‌های ثابت فلزی که در ایران نیز تولید می‌شوند، شاهد افزایش‌های 1.5 تا 2.5 برابری هستیم.

برای آگاهی دقیق از هزینه ارتودنسی در سال 99، پیشنهاد می‌کنیم با مطب‌های دکتر سعید قریشی تماس بگیرید و با درخواست مراجعه حضوری، به صورت کاملا دقیقی از هزینه ارتودنسی دندان خود آگاه شوید.

 

قیمت ارتودنسی دندان
قیمت ارتودنسی دندان

 

قیمت ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی دندان، همچون هزینه ارتودنسی دندان است. شما می‌توانید با مراجعه حضوری به مطب‌های ایشان، تخمین دقیقی از قیمت ارتودنسی دندان به دست آورید.

به این مورد توجه کنید که قیمت ارتودنسی دندان به صورت نامرئی، نسبت به قیمت ارتودنسی دندان به صورت مرئی و ثابت، به صورت معمول بیشتر است. به خصوص اگر شما تقاضای ارتودنسی نامرئی از نوع الاینرهای شفاف کنید، قیمت ارتودنسی دندان، با ارز دلار محاسبه می‌شود.

 • هزینه ارتودنسی دندان در سال 98
 • هزینه ارتودنسی دندان در سال ۹9
 • حداقل هزینه ارتودنسی
 • قیمت ارتودنسی سال ۹9
 • هزینه ارتودنسی سال 99
 • هزینه ارتودنسی دندان در سال 99
 • سیم کشی دندان قیمت چند است
 • هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی

 

سخن پایانی هزینه ارتودنسی:

امیدواریم این نوشته که شرحی بر هزینه ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی دندان بود، برای شما مفید واقع شود. در صورت داشتن هر گونه پرسش پیرامون هزینه ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی دندان، می‌توانید پرسش خود را در بخش کامنت‌ها مطرح کنید تا دکتر قریشی و همکاران‌شان، به سوالات شما پاسخ دهند.

در صورت تمایل به راهنمایی بیشتر پیرامون هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی)، علاوه بر آن که می‌توانید کامنت بگذارید، دکتر سعید قریشی در 3 نقطه متفاوت شهر تهران و همچنین دارای یک مطب در شهر قم هستند که می‌توانید به صورت حضوری مراجعه نمایید. هزینه ارتودنسی را به صورت حضوری دریافت نمایید.

 • هزینه تقریبی ارتودنسی (قیمت ارتودنسی):

  هزینه ارتودنسی ثابت: برای دو فک از 12 میلیون تومان و در صورت امکان برای درمان تنها یک فک این هزینه 7 میلیون تومان شروع می شود. (ارتودنسی ثابت چیست؟) هزینه ارتودنسی با پلاک های متحرک برای هر فک از 3.5 میلیون تومان شروع می شود. (ارتودنسی با پلاک متحرک چیست؟) پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی 10 تا 12 ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

 • هزینه ارتودنسی یک دندان کج:

  این مورد چون نیاز به ویزیت حضوری دارد تا میزان پیچیدگی آن و سلامت دهان و لثه بازدید شود به صورت حضوری می توان هزینه را اعلام کرد. دریافت رایگان نوبت

 • هزینه ارتودنسی نامرئی:

  هزینه ارتودنسی نامرئی بسته به درمان یک فک یا دو فک، شدت ناهنجاری، طول درمان و تعداد پلاک های مورد نیاز از 15 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان می باشد.پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی 10 تا 12 ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

 • هزینه ارتودنسی سال 99:

  هزینه ارتودنسی ثابت: برای دو فک از 12 میلیون تومان و در صورت امکان برای درمان تنها یک فک این هزینه 7 میلیون تومان شروع می شود. (ارتودنسی ثابت چیست؟) هزینه ارتودنسی با پلاک های متحرک برای هر فک از 3.5 میلیون تومان شروع می شود. (ارتودنسی با پلاک متحرک چیست؟) پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی 10 تا 12 ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید