مسواک ارتودنسی و مسواک مخصوص ارتودنسی

مسواک ارتودنسی

مسواک مخصوص ارتودنسی

مسواک مخصوص ارتودنسی یا مسواک ارتودنسی چه خصوصیاتی دارد؟ چگونه سفارش مسواک ارتودنسی بدهیم؟ آیا خرید اینترنتی مسواک ارتودنسی کار درستی است؟ آیا می شود سری مسواک ارتودنسی را به جای تعویض مسواک ارتودنسی انجام داد؟ قیمت مسواک ارتودنسی gum چقدر است؟ قیمت مسواک ارتودنسی oral b چقدر است؟ قیمت پک مسواک ارتودنسی به چه عوامل بستگی دارد؟

 

مسواک ارتودنسی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

اگر شما یا کودک دلبندتان ارتودنسی انجام داده اید، باید برای حفظ بهداشت دهان و دندان تلاش بیشتری داشته باشید. پیدا کردن مسواک مخصوص ارتودنسی برای دندان، بهترین راه حل جهت محافظت از دندان‌ها و لثه در دوره درمان ارتودنسی است؛ به همین منظور باید در هنگام خرید مسواک ارتودنسی، به چند نکته توجه داشته باشید.

فرقی ندارد بریس‌های دندان ارتودنسی شده شما از چه نوع باشند، تکه‌های غذا به راحتی می‌توانند بین بریس ها گیر کرده و احتمال رشد باکتری در بین دندان ها را افزایش دهند. جنس بریس‌ها می‌تواند فلزی و یا پلاستیکی باشد. برای مسواک روی دندان هایی که بریس کار شده است باید از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده شود.

 

مسواک مخصوص ارتودنسی چه ویژگی دارد؟

مسواک ارتودنسی و مسواک مخصوص ارتودنسی

 

گاهی اوقات مسواک ارتودنسی به تنهایی کافی نیست و شما باید از ابزار دیگری برای تمیز کردن و نظافت دندان‌هایتان کمک بگیرید. متخصص ارتودنسی یا دستیار وی در خرید محصولات مراقبتی از ارتودنسی، شما را راهنمایی می کنند و همچنین نحوه استفاده از مسواک مخصوص ارتودنسی را به شما آموزش می دهد. برخی افراد جهت بیرون آوردن تکه های غذا از یک ماساژور استفاده می کنند. استفاده از مسواک بین دندانی نیز برای این منظور مناسب است.

نکته: مسواک نزدن به موقع در طول درمان ارتودنسی می تواند موجب ظهور لکه های سفید روی دندان ها و پوسیدگی دندان شود.

مناسب ترین مسواک ارتودنسی، استفاده از یک مسواک نازک است. زیرا مسواک نازک ارتودنسی به شما اجازه می دهد درز میان دندان‌ها را تا خط لثه به خوبی مسواک بزنید. هنگامی که کودکتان می‌خواهد دندان‌های ارتودنسی شده خود را با کمک مسواک ارتودنسی مسواک بزند، از خودتان بپرسید: آیا مسواک‌های برقی ضخیم و سنگین برای کودکتان مناسب است یا مسواک‌های نازک‌تر که کودک بتواند دندان‌هایش را به طور کامل مسواک کند؟

 

مطلب مرتب: هزینه ارتودنسی – ارتودنسی نامرئی ]

 

قیمت پک مسواک ارتودنسی

قیمت پک مسواک ارتودنسی قیمت مسواک ارتودنسی gum مسواک ارتودنسی دیجی کالا قیمت مسواک ارتودنسی oral b

 

مسواک ارتودنسی چه خصوصیاتی دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که یک مسواک ارتودنسی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

طراحی مناسب برای خارج کردن قطعات غذا

یک مسواک ارتودنسی باید دارای طراحی مناسب برای خارج کردن قطعات غذا باشد. بریس‌های فلزی، رایج‌ترین بریس‌های دندانی در درمان ارتودنسی هستند. که این نوع بریس ها از سه بخش اصلی تشکیل شده‌اند که شامل براکت، چسب و سیم فلزی است. براکت با ماده مخصوص به دندان چسبانده می شوند، سپس سیم فلزی این براکت‌ها را به هم وصل می‌کند تا به تدریج دندان‌ها حرکت کرده و در یک راستا قرار گیرند. غذا می‌تواند بین سیم فلزی و براکت‌ها گیر کند، به همین دلیل، یک مسواک ارتودنسی خوب باید به گونه ای طراحی شده باشد تا بتواند باقیمانده غذا را از بین سیم و براکت خارج کند.

 

فروش مسواک ارتودنسی

فروش مسواک ارتودنسی سری مسواک ارتودنسی خرید اینترنتی مسواک ارتودنسی سفارش مسواک ارتودنسی

 

مسواک ارتودنسی دارای سر باریک و کوچک

جدای از اینکه شما ارتوندسی کرده باشید یا خیر، آنچه که اهمیت دارد، مسواک زدن مرتب و دائمی شما و از آن مهمتر انتخاب مسواک مناسب است که بتواند به نیازهایتان پاسخ دهد. مسواک مخصوص ارتودنسی، مسواکی است که بتواند به راحتی به نقاط غیرقابل دسترس برسد. توصیه شده است که باید سر مسواک ارتودنسی کوچک باشد تا بتواند به تمام نواحی دهان، دندان‌ها و لثه دسترسی پیدا کند.

 

پرزهای نرم برای پیشگیری از احساس ناخوشایند

بریس‌ها می‌توانند حس ناخوشایندی را برایتان ایجاد کنند، به خصوص زمانی که برای بار اول گذاشته می‌شوند و تجربه بریس در دهانتان را نداشته اید یا هر باری که با وسایلی مانند اکسپندر تنظیم می‌شوند. پس برای کم کردن حس ناخوشایند بریس‌ها و همچنین درست مسواک زدن باید در انتخاب مسواک ارتودنسی دقت کرد.

 

سفارش مسواک ارتودنسی

قیمت مسواک ارتودنسی gum قیمت پک مسواک ارتودنسی سفارش مسواک ارتودنسی مسواک ارتودنسی دیجی کالا

 

مسواک مخصوص ارتودنسی ویژگی های زیر را دارد:

دسته مسواک ارتودنسی را به راحتی می‌توان در دست گرفت. دسته مناسب مسواک ارتودنسی می‌تواند به شما کمک کند تا مسواک را محکم‌تر نگه دارید. اگر می‌خواهید مسواک مخصوص ارتودنسی را برای کودکتان بخرید، دقت کنید که دسته مسواک کمی از دستان کودکتان بزرگتر باشد تا وی بتواند کنترل بیشتری روی حرکات مسواک داشته باشد.
مسواک مخصوص ارتودنسی پرزهای نرم و از جنس نایلون دارند. مسواک‌هایی که پرز زبر دارند، مینای دندان را از بین می‌برند و در صورتی که دندانپزشک، به تازگی سیم‌های ارتودنسی شما را تنظیم کرده باشد و لثه‌هایتان درد داشته باشند، این مسواک‌ می‌تواند وضعیت لثه‌هایتان را بدتر کنند. مسواک ارتودنسی با پرز نرم، درست همان تأثیر مسواک‌های دارای پرز زبر را در نظافت دندان‌های شما دارند، با این تفاوت که آسیبی به دندان هایتان نمی رسانند.
مسواک مخصوص ارتودنسی که سر پرزشان گرد است بهتر می‌توانند از بافت دهانی در برابر آسیب‌دیدگی محافظت کنند.

 

کلام آخر مسواک مخصوص ارتودنسی:

مسواک زدن همیشه ضروری است اما این کار در طول درمان ارتودنسی و استفاده از براکت ارتودنسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند این براکت ها نیاز دارند که مسواک به دقت بر روی آن ها کشیده شود تا از عفونت لثه پیشگیری شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید